Mesto PREŠOV

Sunday - 25. October 2020
 

Krajské kolo v malom futbale žiakov – Jednota cup

Krajské kolo v malom futbale žiakov – Jednota cup
ABC – Centrum voľného času v spolupráci s SAŠŠ 3.6.2016 na multifunkčných ihriskách ZŠ Šmeralova a Bajkalská uskutočnili KK v malom futbale žiakov Jednota cup za účasti 11 mužstiev, víťazov okresných kôl. Krajského kola sa zúčastnilo 110 hráčov. Je veľmi potešiteľné a povzbudzujúce, že na turnaji štartovali s výnimkou Sniny všetci víťazi Okresných kôl Prešovského kraja. To svedčí o nesmiernej popularite malého futbalu medzi žiakmi základných škôl, ktorý si vyžaduje najmä obratnosť, technickú zdatnosť a aj výbornú fyzickú kondíciu hráčov. Všetky tieto ukazovatele mladí futbalisti spĺňali a zápasy mali vysokú športovú úroveň, zároveň sa hralo veľmi slušne, v skupine hranej na ZŠ Šmeralovej odpískal rozhodca prvý faul až v šiestom stretnutí. V skupine hranej na ZŠ Bajkalská zvíťazili futbalisti zo TŠ B. Krpelca v Bardejove pred ZŠ Mlynskou Stropkov, v skupine hranej na ZŠ Šmeralova zvíťazili hráči zo ZŠ Spišský Štiavnik pred ZŠ Komenského Medzilaborce. V stretnutí o 3.miesto vyhrali Medzilaborce nad Stropkovom a vo finále porazili hráči zo ZŠ B. Krpelca Bardejov hráčov zo ZŠ Spišský Štiavnik a postúpili na celoslovenské kolo.
Prvé 3 mužstvá obdržali poháre, medaile a diplomy, stretnutia sa hrali v športovej atmosfére bez negatívnych javov a za ideálneho počasia.
Konečné poradie družstiev:
1. ZŠ B. Krpelca, Bardejov- postup na celoslovenské kolo 2. ZŠ Spišský Štiavnik - okr. Kežmarok 3. ZŠ Komenského, Medzilaborce 4. ZŠ Mlynsk, Stropkov 5. ZŠ G. Haina, Levoča 6. ZŠ Veľká Lomnica – okr. Poprad


  • obr
  • obr
  • obr
  • obr
  • obr

Pridal: Jitka Semivanová


Zverejnené: 14.6.2016

tlačiť
 
mesto Prešov

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS